Чоловіча вишиванка,схеми та орнаменти

Вишиванки для чоловіків. Орнаменти та схеми чоловічих вишиванок

Чоловіча вишиванка, схеми для якої так затребувані – нині модна річ. Колоритні українські сорочки знаходяться на піку актуальності. Сучасні українці спокійно поєднують їх з повсякденним, діловим і навіть спортивним одягом, що виглядає досить креативно.

Чоловіча вишиванка, схеми та їх походження

Звичайно, купити вишиванку зараз легко, але якщо ви вирішили зробити її самостійно, вам знадобляться деякі навички та схема вишивки чоловічої вишиванки. Зараз в мережі за запитом «чоловіча вишиванка схеми» легко відшукати матеріал, так що з цим не повинно бути проблем. Багато які зі схем можна скачати безкоштовно. В основному це скан-копії газет, журналів та книг.

Також є оригінальні схеми, які можна придбати. Багато візерунків перегукуються. Оскільки всі вони представляють український народний стиль, їх можна комбінувати.

Українські вишиванки мають тривалу історію. Матеріалом для їх пошиття служило домоткане полотно. Спочатку вишитий одяг вважався святковим, ошатним, але пізніше вишивати різні візерунки стали і на повсякденних речах.

Що значать візерунки, з яких складається схема вишивки чоловічої вишиванки

Основним призначенням вишивки було декорування одягу, але додатково до цього схема вишивки чоловічої вишиванки, а точніше сам орнамент мав ще й магічне значення, він повинен був оберігати того, хто носив такий одяг.

Символи наносилися на одяг не просто так. Схема вишивки чоловічої вишиванки містить такі символи, як хрести, ромби, восьмикутні зірки, що означають мужність, захист, могутність. Також застосовувалися і стилізовані малюнки рослин, що символізували молодість, життя, силу, багатство. Кольори і мотиви орнаментів, особливості композицій передавалися нащадкам і ставали традиційними.

Чоловіча вишиванка, схеми для якої передавалися з покоління в покоління, могла означати статус людини, її приналежність до певного роду і навіть склад її сім'ї: майстринями розшивалося символічне родове дерево, в якому кожна деталь відповідала якомусь родичу. Українська вишивка, подібно єгипетським ієрогліфам, несе в собі вікову мудрість і багате значення. Нинішні рукодільниці, долучаючись до давніх традицій, виготовляють оригінальні сорочки, вишиваючи на них народні візерунки і старовинні символи з глибоким змістом.

Якщо ви хочете порадувати і здивувати свого коханого чоловіка, то подаруйте йому вишиванку ручної роботи з українською захисною символікою, яку виготовите своїми руками, або ж можна купити чоловічу вишиванку у українських майстринь.

Пропонуємо Вашій увазі колекцію якісних вишиванок для чоловіків від інтернет-магазину "Хрестик".

Копіювання матеріалів з сайту "Хрестик" можливе тільки за згодою адміністрації!

Цікаво знати