Книжка Ірини Свйонтек "Вишивка Гуцульщини. Мистецтво геометричного орнаменту та колориту"

Наявність Нема в нявності
Назва: Вишивка Гуцульщини. Мистецтво геометричного орнаменту та колориту
Автор: Ірина Свйонтек
Мова: Українська
Рік видання: 2014
К-ть сторінок: 232
Формат: 200х290
Палітурка: Тверда
Вага: до 2 кг
Ціна: 480 грн купить

Гуцульська вишивка в книзі Ірини Свйонтек
"Вишивка Гуцульщини. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту" є третім альбомом із серії книги по вишивці Карпат. У ньому показана вишивка хрестиком схеми в кількості ста візерунків автентичних вишивок святкових жіночих і чоловічих сорочок кінця XIX в., XX ст. і початку XXI ст. Вони представлені у вигляді розлучень (контурів) вишивок на 188-ми таблицях в чорно-білому варіанті і на 32-х кольорових сторінках, де зображено 135 фотографій вишивок і типажів у вишитих сорочках, що є зразками в кожній таблиці. Представлені нізінковие візерунки (крім таблиці № 61), найбільш характерні для Верховинщини, Яремчанщини, Надвірнянщини та Косівщини.
Розділи книги по вишивці

У загальній частині представлено передмову, зроблено загальний опис вишивок Галицької Гуцульщини, мистецтва геометричного орнаменту і колориту, єсть принципи опису таблиць, підбору зразків вишивок в альбом і їх систематизація.
У додатках Ви знайдете опис методики і принципів обробки матеріалу, географічний і предметний покажчики, техніку нізінковой вишивки, бібліографію, статті на тему «гуцульська вишивка», опубліковані автором, біографію, і відгуки про роботу автора. Вишивки представлені як контури в монохромному варіанті з лицьової та зворотньої сторони.
Актуальність видання на тему «гуцульська вишивка»

Книги Ірини Свйонтек передають дивовижну красу народного вбрання. Дослідниця надає факти, а не вигадка. Вишивка хрестиком, схеми якій зібрані автором - одна зі справжніх основ для складання загальної історії такого явища, як українська та гуцульська вишивка.
Альбом зацікавить як мистецтвознавця, етнографа, науковця, так і художника, вишивальницю, туриста - кожного, кому не байдуже народне мистецтво.
вишивка низинкою

Якщо у вишивці ви новачок, вчитися краще на невеликих речах, можливо, дитячих, які вишиваються швидше.
Ось цей мотив легко повторити: фрагмент яремчанської дитячої сорочки.

Базою для низинки виступає проста техніка "вперед голку", що вишивається з низу, з вивороту - звідси і назва шва. Вишивати слід поперек візерунка по черзі: вгору - вниз, наліво - направо. Складніше вишивати перший ряд. Знадобиться увагу, щоб вважати стежки. Якщо помилитися на початку, потім орнамент вийде неправильним.

Ось так має виглядати візерунок після завершення першого етапу - вишивання чорними нитками.

Після цього слід перевернути роботу і, порівнюючи із зразком, лічильної гладдю заповнити прогалини кольоровими нитками.

Цікаво знати