КОЛИ В УКРАЇНІ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В 2017 РОЦІ?

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 18 ТРАВНЯ, ЧЕТВЕР

У італійців є прислів'я:
"КОЛИ НЕ ЗНАЄШ ЩО ОДЯГТИ – ОДЯГАЙ КОСТЮМ."

Чи слід українцям впровадити звичку:
«КОЛИ НЕ ЗНАЄШ ЩО ОДЯГТИ – ОДЯГАЙ ВИШИВАНКУ»?

Так повелося з глибини віків, що українська вишиванка  - це особливий символ в нашій культурі, який яскраво відображає  традиції нації. У всіх регіонах України були свої строї характерні орнаменти й моделі вишитих сорочок, які можна ідентифікувати й досі.

Сьогодні День вишиванки хоч і не офіційне свято, але вже міжнародне й має чітку ціль – культурне відродження та збереження народних традицій конкретно в створенні вишитого одягу та його носіння повсякденно та на свята. 
Основна мета – весь світ вдягнути в вишиванку! В минулому році до дня вишиванки долучилось понад 60 країн – це українці, українські діаспори з усього світу, а також іноземці які підтримують Україну.

ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ ВИШИВАНКИ 2017

Заснувала акцію «Всесвітній день вишиванки» Леся Воронюк у 2006 році - студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федькович. Дівчина внесла пропозицію своїм одногрупникам та взагалі всім студентам України в один вибраний день всім гуртом вбратися в вишиванки. Почин був не надто бурхливим, проте з кожним наступним роком свято набуло масштабів до всеукраїнського рівня  ідо нього почала приєднуватись українська діаспора по всьому світу і всі хто підтримує нашу неньку Україну. Слава Україні!

В соціальних мережах організатори уже запустили флешмоб під назвою «Вишиванка єднає українців».

Ідея цього флешмобу полягає в тому, щоб кожен розповів про свою найулюбленішу сорочку, найціннішу й найдорожчу яка в кожного є (можливо така чоловіча чи жіноча вишиванка дісталась власнику від прабабусі чи дідуся) і щоб кожен передав естафету своїм друзям, бажано які живуть не в рідному місті, а в різних областях України або ж взагалі за кордоном.

«Вдягаючи українську вишиванку я щоразу відчуваю зв'язок із прадавніми поколіннями і глибинною історією свого народу, нашою культурною спадщиною і національною ідеєю.» - говорить один з учасників флешмобу в відео.

ВУЛИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ В ЧЕРНІВЦЯХ НА ВУЛИЦІ КБИЛЯНСЬКІЙ ДО ДНЯ ВИШИВАНКИ

Новинкою в цьому році буде «Вуличний університет» де можна буде побачити особливості кожного регіону нашої України. Великий акцент буде на строях з східних регіонів, з окупованих територій. Людина яка буде представляти певні строї буде розказувати про своє вбрання, про свою вишиту сорочку, про її історію, походження. Тому таким чином чернівчани і гості міста зможуть побачити на власні очі і ознайомитись з походженням того чи іншого строю

КОНКУРС ДЛЯ СТУДЕНТІВ В ДЕНЬ ВИШИВАНКИ «НАЙМАСОВІШЕ ФОТО НАВПРОТИ СВОГО ВИШУ»

За умовами конкурсу, те фото яке здобуде перемогу вже на наступний рік прикрашатиме біллборди, які будуть використані в рекламній кампанії до дня вишиванки 2018 році.

18 ТРАВНЯ В ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ БУКОВИНИ НЕМОВЛЯТАМ ВДЯГНУТЬ ВИШИВАНКИ

Маленькі українці в пологових будинках Буковини і не тільки отримають в подарунок вишиваночки  -  дуже гарна традиція, яка дозволяє ще змалечку закласти цінності роду і українського народу дітлахам.

Національне промо до дня вишиванки 2017:

 

Цікаво знати