Хаюк Ніна Андріївна

Як сказав мудрець, жінка – по справжньому щаслива лише тоді, коли душевне захоплення її не переобтяжує, а дає насолоду. Хоч би скільки часу і сил воно забирало, наша героїня по-своєму щаслива тим, що ділом своїм полонена всуціль. Тим паче, що захоплення її ввібрало ще й домашню підтримку, родинне благословення, а для громадськості – гідно презентує Україну, її національні надбання.

Про це розповідає вона сама – Ніна Андріївна Хаюк, - майстриня художньої вишивки, у недалекому минулому – викладач Малинського лісотехнічного коледжу. Народилась 10.04.1964 в с. Шевченко Чуднівського району Житомирської області. Закінчила  з відзнакою Львівський лісотехнічний інститут, економічний факультет.

25 років пропрацювала на посаді викладача економічних дисциплін в МЛК (з 1986 по 2011). 1 рік – інспектором з кадрів в тому ж МЛК. З жовтня 2012 року по грудень 2015 року -  бухгалтер приватного підприємства «Малинська меблева фабрика». Тепер непрацюючий пенсіонер.

- "Люблю займатись рукоділлям. В свій час захоплювалась макраме, в’язала спицями і гачком, в даний час надаю перевагу вишиванню хрестиком, лічильною гладдю та бісероплетінню. З рукоділлям дружу ще з дитинства. Цим  мене заразила моя тітка а я - доньку, онука та вихованців гуртку «Умілі руки», котрий  очолювала. Зайняти  себе чимось у вільний час , знайти справу до душі – велике мистецтво. Багато людей непогано малюють, гарно співають, цікавляться танцями, мріють про туризм. Одні в захваті збирають моделі військової техніки, інші перетворюють свої підвіконня в «джунглі вазонів», як і я. А ще є в’язання, шиття ,вишивання… Все це називається коротким словом «хобі» і частіше всього воно не приносить захопленій стороні прибутку, а скоріше навпаки : фарби, нитки, оформлення робіт коштують сьогодні не дешево. Але я гадаю, що життя прожити – це не просто народитись, пожити і вмерти – це можливість лишити по собі слід. Мені глибоко в душу запала фраза : « Пташечка пролетіла, крильцями змахнула, і сліду не лишила… Отак і  життя людське »  Людина все ж не пташка , вона дійсно живе на землі лише 1 раз, і мені так хочеться, щоб всі ми в будь – яких життєвих ситуаціях були на висоті і змогли залишити добрий слід на згадку про себе.

Життя людини в смужку : одна світла, інша темна. Дуже важко переживати темні смуги, котрі для людини є випробуваннями. Мені прийшлось в житті зіткнутись з різними  смугами. Але завжди зі мною була віра в світле майбутнє. Свій життєвий і педагогічний досвід я старалась передавати підростаючому поколінню. На кожному занятті, 25 років поспіль, я навчала студентів нашого коледжу бачити прекрасне і, по можливості, творити самому щось красиве. В цьому мені дуже допомагала вишивка . Це один із найкращих видів мистецтва, котрий, незалежно від професії, віри, переконань, робить людину красивішою і добрішою. Коли люди вишивають, вони стають більш уважні і відповідальні. Вишивання загартовує витримку й терплячість, а саме цих рис бракує молоді.

Рукоділля допомагає викоренити байдужість до навколишнього світу, воно не дає нам зневажати всіх, нецензурно говорити про тих, кому ми заздримо, критикувати будь-що, що зробили не ми,  ховатись в алкогольному сп’янінні та тютюновому димові від реального, нормального, здорового життя, в якому просто необхідно щось робити…

Кожен майстер колись був невмілий.

Рукам умілим честь і слава. В усі часи , в усі віки!

І я впевнена, що праця і творчість – два крила людського буття. Їхнє поєднання сповнює життя людини сенсом , піднімає особистість в очах інших, викликає почуття поваги.

Україна наша така велика, красива, багата на хороших людей , має багатовічні традиції. І я вірю, що кожен українець   може і повинен зробити свій внесок у становлення Української держави. Все в наших руках і нам робити вибір у цьому складному житті: бути  працьовитим, здоровим, багатим і щасливим чи ледарем, хворим, бідним і нещасним. Сподіваюсь, що мої роботи сподобаються багатьом і залишать часку радості у ваших серцях , шановні гості!

Хай щастям і радістю повняться ваші домівки, веселий настрій не залишає вас.

Від мене всім уклін! Удачі! "

Важливих подій у житті талановитої вишивальниці багато. Одна з них припала на 2009 рік, коли Ніна Андрїівна була нагороджена грамотою за активну участь в обласному конкурсі "Моє квітуче Полісся". В 2010 вона була нагороджена грамотою за участь в обласній виставці декоративно-прикладного мистецтва "Майстерний червень". В 2011 приймала участь в обласному огляді аматорів Малинського району, де Малинщина виборола перше місце. Ніна Андрїівна організовувала неодноразово виставки до Дня Незалежності та Дня матері в м.Малині. В МЛК це були виставки до Дня відкритих дверей, обласних методоб”єднань, з нагоди візиту польських гостей, до конференціі "Жінки-шанувальниці Т.Г.Шевченка", до Дня працівників лісового господарста та працівників освіти і т.д.

Цікаво знати