Блог

День вишиванки в Україні святкують в четвер 18 травня 2017

КОЛИ В УКРАЇНІ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В 2017 РОЦІ?

Сьогодні День вишиванки хоч і не офіційне свято, але вже міжнародне й має чітку ціль – культурне відродження та збереження народних традицій конкретно в створенні вишитого одягу та його носіння повсякденно та на свята.

Крыжмо

Що таке крижма? Як обрати і купити крижмe для хрещення?

Крижма – це нова біла пелюшка, полотно, рушник, який використовується при хрещенні і символізує чистоту і безгріховність. Купити крижму – обов’язок хрещеної мами, вона приносить його до храму, приймає в цю крижму з купелі дитину і тримає у ній немовля, поки триває церемонія хрещення.

вишивка на замовлення

Вишивка на замовлення, вартість і терміни виконання

Вишивка – це особливий вид творчості, неспішний і вдумливий. Тут автор працює не фарбами, а нитками різних кольорів і відтінків та голкою.
Ретельний підбір ниток для вишивання дозволяє найбільш тонко і чуттєво передати в картинах легкі й пухнасті хмари, блиск снігу, сонячні відблиски на морських хвилях або червоний захід сонця.

квіти в українському віночку

Український вінок як оберіг, вікові віночки та їх види

Український вінок з давніх часів був обов'язковим елементом на додаток до національного українського костюма. Він вважався символом довговічної любові і нескінченності роду.  Для українки вінок символізував дівочу красу і честь. Наші давні предки вважали, що навколишній світ вони сприймають саме головою і можуть на нього вплинути.

український вінок

Значение цветов и лент в украинских венках

У наш час ви можете купити український вінок і напевно знайдете велике розмаїття віночків ручної роботи з різними кольорами в їх складі. Але в давні часи дівчата самі плели собі віночки і слід відзначити, що плетіння українських традиційних віночків – це якась своєрідна наука. Необхідно знати, коли і з яких квіточок плести, а також які трави поруч із якими можна вплітати.

купити українське вишите плаття відповідно до сучасних трендів

Плаття в українському стилі для сучасних україночок

Сучасні тренди не залишають вишивку поза увагою і використовують її в різних моделях і стилях. Таким чином наші українські дівчата отримують практично автентичні сукні в українському стилі з національною символікою і крокують у ногу з модними тенденціями.

українське плаття з вишивкою

Розмаїття суконь з вишивкою ручної роботи

Сукня з вишивкою – це невід'ємний атрибут гардероба справжньою українки! Купити плаття з українською вишивкою ручної роботи – зараз недешеве задоволення, адже на виготовлення майстринями суконь йде багато часу і праці. Найякісніші сукні з вишивкою, якими дійсно можна захоплюватися і пишатися, шиють з натурального домотканого полотна або льону.

український візерунок

Вишиті сукні на замовлення від українських майстринь

Вишита сукня – це відмінне вбрання для урочистих святкувань або таких подій як дівич-вечір, весілля, хрестини і т.д.

Борщевская вышиванка, борщивская вышиванка, борщівська вишиванка

Історія Борщівської вишиванки. Чорний колір в борщівських вишиванках

Борщівські вишиванки є оригінальними, їх не сплутаєш з традиційними сорочками інших регіонів. На Тернопільщині майстрині придумали свій унікальний тип вишивання, прикрашання рукавів сорочок щільною вишивкою нитками чорного кольору.

вишиванка

Борщівські сорочки. Колекція борщівських сорочок Галини Гафійчук

Гафійчук Галина з Коломиї вже більше 14-ти років збирає колекцію сорочок з Тернопільської області Борщівського району. Колекція, яку має вона з дочкою, налічує близько 50 сорочок. Борщівські сорочки, що вишиті вовняними нитками дивовижним крученим швом – унікальні, тому що так зараз вже не вишивають.

Цікаво знати