Чоловіча вишиванка викрійка


Як зробити викрійку для чоловічої вишиванки

Якщо ви вирішили не тільки вишити, але і зшити повністю сорочку для чоловіка, вам знадобиться викрійка чоловічої вишиванки. Чоловіча вишиванка своїми руками, викрійка для якої теж може бути зроблена вами вперше, зажадає від вас терпіння, уваги і старанності.

Пошиття чоловічої вишиванки

Фасон вишиванки зазвичай досить простий. Пошиття чоловічої вишиванки – це, для початку, вибір тканини, який залежить від призначення сорочки. Якщо це святковий одяг, можна використовувати домоткане полотно білого кольору, а якщо це викрійка чоловічої сорочки вишиванки для повсякденного носіння, то більше підійде льон сірого кольору або ще чорні тканини. Якщо Ви ще не знаєте, як пошити вишивану чоловічу, то найкраще, зробивши викрійку, вишити зразки, після чого вже зшивати деталі сорочки.

Викрійка чоловічої вишиванки

Коли вами виготовляється форма чоловічої вишиванки, пам'ятайте про припуски на шви: бічні і плечові – приблизно по 1 см; горловина, пройма, окат і росток – за лінією, якою обведені лекала; низ – 2 см. Комір з манжетами – прямокутники, які повністю відповідні по довжині. Ширина цих деталей, щоб не помилитися, як пошити вишиванку чоловічу, розраховується так: ширина готової деталі, помножена на два з двома припусками на шви. Чоловіча вишиванка своїми руками, викрійка для якої робиться вами або швачкою, повинна відповідати за розміром тому, хто буде її носити. Для цього перед тим, як робити викрійку чоловічої сорочки вишиванки, необхідно правильно зняти мірки.

Які мірки потрібні для пошиття чоловічої вишиванки?

1. Обхват грудей – перша мірка, з якої починається пошиття чоловічої вишиванки.
2. Ширина сорочки – знімайте мірки по готовій сорочці, яка зручна в носiннi.
3. Ширина спини – ця мірка знімається по спині горизонтально під руками. Як пошити вишиванку чоловічу, не знаючи ширини спини?
4. Довжина плеча, яку вимагає крiй чоловічої сорочки вишиванки, замiрюється від шиї до суглоба, де плече переходить в руку.
5. Довжину рукава заміряють, зігнувши руку в лікті – від плеча до лінії зап'ястя.
6. Обхват руки – це окружність найширшої частини чоловічої руки.
7. Обхват зап'ястя. Замір проводиться навколо найбільш тонкої частини руки.
8. Довжина виробу – від шиї до низу сорочки. Найпростіше це зробити за наявною сорочкою – це полегшить пошиття чоловічої вишиванки.
9. Зрiст. Чоловіча вишиванка своїми руками, викрійка для якої робиться вами, може бути пошита і без урахування зросту, якщо ви і так визначилися з довжиною сорочки.
10. Для чоловіків нестандартної комплекції необхідна ще й така мірка, як обхват стегон, в тому випадку, коли стегна ширше, ніж груди.

Дорогі майстрині, удачі вам в пошитті чоловічих вишиванок своїми руками!

Копіювання матеріалів з сайту "Хрестик" можливе тільки за згодою адміністрації!

Цікаво знати