Чорна вишиванка - символ знань та мудрості, землі та багатства

Мода на чорні вишиванки, енергетика чорних вишиванок чоловічих і жіночих.
Жіночі та чоловічі чорні вишиванки – це модно!

Українську вишиванку здавна вважають національним одягом і народною гордістю, протестом проти існуючої культури мас і станом української душі.

Мода на наші етно-вишиванки множиться по всьому світу так, що навіть виготовлення наших вишитих сорочок налагоджено потоком у Китаї та Туреччині. У нас в Україні сорочки вишивають майстрині вишивальниці з усіх регіонів, які володіють різними старовинними техніками рукоділля, тому у вас є можливість купити вишиванку ексклюзивну і якісну.
Також поряд з білою класичною вишиванкою в моду увійшли чорні чоловічі та жіночі вишиванки з різними геометричними й рослинними орнаментами.

Яку енергетику несе біла і чорна вишиванка?

Існує думка, що чорна вишиванка тягне біду, бо чорний – це колір трауру й печалі.
Інтернет-магазин «Хрестик» вирішив копнути глибоко в історію і розібратися в цьому питанні. Чи символізує чорна вишиванка печаль і прикрощі або ж це всього лише інтерпретація народної української сорочки в наш час? Чи носили наші предки чорні вишиванки і яку енергетику вони мають?

У давні часи більшість сорочок вишивали на білому тканому з конопель полотні. Білий колір вважається символом сили і життя, чистоти і світлої енергії, а також символом Бога Отця. Наші предки вірили, що ті, хто носить білу вишиванку, притягують до себе удачу, і вона позитивно впливає на здоров'я духовне і фізичне. Білим сорочкам вишиванкам, з візерунком білим по білому, віддавали перевагу молоді дівчата – така сорочка підкреслювала чистоту і красу дівчини і мала захисні властивості від усього недоброго i зурочення.

Чорні вишиванки вважалися символом знань та мудрості, землі та багатства. Більше того, наші старожили вірили, що чорний колір тканини поглинає інформацію та енергію сонця, тому передавалися такі вишиванки від батька до синів і онуків. Разом з чорною вишиванкою батько передавав синові свій життєвий досвід і знання. Звичайно ж у багатьох джерелах можна знайти інформацію про те, що чорний – це колір смерті, жалоби і втрати близьких людей, тому що він похмурий і непомітний. Але ні в якому разі чорні вишиванки і візерунки не несуть погану енергетику, а лише в залежності від ситуації можуть бути символами печалі і суму за рідними людьми. Так само з вищевикладеного ми можемо почерпнути, що людей ховали і у весільних сорочках, а не в чорних, тому чорний колір – це класика і гарний смак.

Історія та значення чорних вишиванок з чорними і кольоровими візерунками

Чорних вишиванок звичайно ж було набагато менше ніж білих. Переважно їх носили на Поділлі. Та й в інших областях України чорні сорочки теж одягали. У деяких районах чоловічі чорні вишиванки навіть одягали на весілля наречені.

Такі чорні сорочки на весілля, вишивалися кольоровими нитками з різними орнаментами і ні в якому разі не чорними нитками по чорному. Вишиті чорними нитками по чорній тканині сорочки вишиванки призначалися тільки для померлих. Тому можна сміливо носити чорні вишиванки з кольоровими вишитими візерунками і виглядати стильно і красиво у своєму улюбленому кольорі.

Важливо відзначити, що крім класики поєднання червоного і чорного кольорів у вишивці, популярними були також і сині тони, і вишивка зеленого кольору, що символізує зростання і народження, тому зеленим вишивали траву і листя і всяку природну зелень. Користувалися популярністю також і золотисті, і жовті кольори ниток для вишивання, які символізували багатство і достаток, а також сонце, як життєдайну енергію.

Є згадки, що чоловічі чорні вишиванки були затребувані в період Другої світової війни у повстанців української армії. Просто білі сорочки були непрактичними, бо дуже швидко бруднилися, а солдати під час війни захищали свої позиції в окопах. Також у білій сорочці солдата було простіше помітити і захопити, саме з цієї причини солдати УПА одягали чорні чоловічі вишиванки, які захищали їх фізично й оберігали духовно.
Існує стара відома пісня про повстанців, з назвою "Чорна вишиванка". “Чорна вишиванка”.

Хранителі мудрості носили чорні вишиванки

У багатьох регіонах чорні вишиванки носили в основному літні люди, бо вони були хранителями мудрості і знань багатьох поколінь. Літні хранителі народних традицій та обрядів одягалися в непомітні наряди з вишивкою в приглушених тонах.

Для них не існувало якихось спеціальних візерунків, намагалися лише уникати яскравих ниток, вишивали нитками пофарбованими в гречаному лушпинні або корі дуба. Здебільшого використовували для вишивки просто чорні або білі нитки. Чорні вишиванки важливо одягати людям похилого віку, тому що вони акумулюють енергію, яка необхідна для того, що б передати свою мудрість і знання наступному поколінню.

Чорно-білі орнаменти потрібно вважати такими, що ділять між собою спільний простір. З енергетики чорний – колір, що поглинає енергію, білий – здатний випромінювати. І коли уважно поглянути на таку вишивку, то здається що вона пульсує. У Центральній і Лівобережній Україні робили вишиванки «на смерть» – щоб і на тому світі захистити свою душу. Вишивали переважно білим кольором або приглушеними кольорами. В роботі не використовували мереживні техніки, щоб структура полотняної тканини не змінювалась та «щоб на тому світі черв'яки душу не точили». А на заході України було заведено ховати людей у весільних вишиванках «щоб душі дружини та чоловіка могли зустрітися і на тому світі».

Енергетика білої і чорної вишиванки однаково позитивна, так що ви можете спокійно вишивати на чорній тканині жіночу або чоловічу вишиванку або купити чорну вишиванку і носити її. Перевагою чорного кольору є ще й практичність, він більш універсальний і не так помітно, коли сорочка брудниться. А ще чорні вишиванки – це модно!

Копіювання матеріалів з сайту "Хрестик" можливе тільки за згодою адміністрації!

Цікаво знати