Як вишити чоловічу вишиванку

Українські чоловічі вишиванки своїми руками або як вишити чоловічу вишиванку.

Традиційні чоловічі сорочки вишиванки ручної роботи користуються великим попитом серед українців і за кордоном. Пропонуємо Вам виготовити чоловічу вишиванку своїми руками, використовуючи техніку вишивки хрестом або лічильною гладдю. У такому випадку Ви зможете самостійно вибрати орнамент для вишивки і підібрати найкрасивіші кольори ниток. Зробіть ексклюзивну і неповторну вишиванку для коханого чоловіка, тата, брата чи доброго друга.

У цьому майстер-класі ми розглянемо два підходи до вишивки чоловічої сорочки.

Вишиваємо чоловічу вишиванку своїми руками на канві, яка потім буде вшиватися в сорочку.

Це найпростіший варіант вишивки, і для початку необхідно визначитися, якого кольору буде вишиванка і відповідно підібрати такий же колір канви Aida # 14 для вишивання.

Відріз канви повинен бути розміром 50х37 см. На ньому можна компактно розмістити:
- 2 передні планки чоловічої вишиванки, по довжині приблизно 45 см.
- Комір 41-43 см.
- 2 манжети по 20-23 см. Для довгого рукава і по 35-40 см. для короткого рукава.

Далі залишається вибрати схему вишивки чоловічої вишиванки, нитки і приступати до роботи. Приклад розмітки і вишивки деталей для вишиванки з орнаментом блакитного кольору дивіться на фото. Коли вишивка буде готова, потрібно вибрати тканину – бажано льон або натуральне домоткане полотно, зняти мірки і віддавати на пошиття. Також для пошиття вишиванки необхідно виготовити зав'язки з балабончиками або кутасиками, як ще їх називають у народі.

Вишиваємо українську чоловічу вишиванку безпосередньо по домотканому полотну.

Цей варіант вишивання чоловічої сорочки складніший, тому що клітинки дрібні, але не варто хвилюватися – просто починайте вишивати і далі все піде як по маслу. Для вишивки Вам знадобиться готова викрійка з домотканого полотна потрібного розміру. Тому, попередньо купіть тканину, сходіть до швачки, щоб вона зняла мірки і зробила викрійку для вишиванки.
Починати вишивку треба з обробки розрізу спереду. Є два способи обробки – солов'їними вічками або качалочками.

Обробка розрізу чоловічої вишиванки "Солов'їні вічка":

На Фото1 показаний край вишивки орнаменту і початок мережки, на Фото2 показаний низ/початок розрізу вишиванки.

Обробка розрізу української чоловічої вишиванки "качалочка":
На Фото1 і 2 показаний низ/початок розрізу вишиванки.

Обов'язково посередині між вічками або качалочками необхідно залишати одну нитку, яка потім витягується, і спереду робиться розріз – по довжині він приблизно 12-15 см.

Після того, як розріз оброблений, можна приступати до вишивки орнаменту вишиванки. Для того, щоб зробити чоловічу вишиванку якнайошатнішою, можна прикрасити її ніжними мережками з білої нитки. Манжети і комір вишиваються аналогічно на окремих викрійках. Починати вишивку коміра і манжетів потрібно з нижнього лівого кута, попередньо відступивши від краю по 1,5 см.

Сподіваємося наш майстер-клас допоможе Вам розібратися, як вишити чоловічу вишиванку своїми руками і отримати задоволення від процесу вишивання.

Копіювання матеріалів з сайту "Хрестик" можливе тільки за згодою адміністрації!

Цікаво знати