Український рушник на весілля "Виноград і калина"
Ручна вишивка хрестиком м'якою акриловою ниткою на білій панамі!
Український рушник традиційно можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на білосніжному полотні. Рушничок – це необхідний атрибут для народження, створення сім’ї - шлюб, ювілейні урочистості.
Вишивають в Україні на білому тлі, найчастіше червоними і чорними кольорами ниток. Про червоний і чорний говорять, що червоний — то любов і радість, а чорний — журба. Вони переплелися в житті людини, як орнаменти на весільному рушнику. У давні часи рушники вважали за обереги. Вони мали оберігати житло від злих сил, а людину — від негараздів. Тому вишивані рушники дарували, та й зараз дарують "на щастя, на долю"!
Вишиті рушники на весілля здавна являються головним атрибутом святкової церемонії
Вважалося, що вишивання рушників є благочестивою справою, так як за подібною роботою людина як би очищає свою душу. До слова сказати, вишиті весільні рушники використовували не лише за прямим призначенням. Ними могли прикрашати червоний кут, що надавало цьому місцю в будинку додатковий сакральний зміст. Рушники здавна являються культурною складовою, важливим символом обрядів та ритуалів. Одним із найважливіших обрядів в Україні є – весілля.
Вінчальний рушник символізує білу хмару, підносить молодят до Божого благословення. І саме рушником визначається доля новоствореної родини. Тому він є чистим шляхом для пари, на ньому не повинно бути ніяких елементів мережива.
В наших рушниках ви знайдете всі головні символи, які вишиті вручну хрестиком, кожний хрестик наповнений силою любові, добра та терпіння. Важливо, щоб рушник був цілісним, не зшитим із шматків, і за повірям рушник на весілля має бути вишитий однією голкою, з початку і до кінця. Причому втратити голку або зламати її вважалося поганою прикметою. Виворіт вінчального рушника мусить бути без вузликів, адже якщо на зворотному боці рушника немає порядку, то й життя нової пари буде показним відповідно. У народі так і кажуть, що лицьова сторона для людей, виворіт - для Бога. А довжина його має ділитися на число сім. Чи знали ви це про українські рушники?
Весільний рушник – має бути вишитий згідно народних традицій.
Головні орнаменти – це пара голубів, які в народних обрядах були в першу чергу символом вірності молодят, любові, щирості та чесності. Виноград - символ таїнства створення нової сім'ї. Плетючість винограду означає плодючість і розвиток роду. А калина – традиційно дерево українського міцного роду. Кущ калини пов’язували з народженням всесвіту, червоні ягоди калини символізують кров та невмирущість української нації. Саме тому на більшості весільних рушниках, рясно вишита червона калина і виноградна лоза.